Choď na obsah Choď na menu
 


KŽC rok 2020

Vitajte v roku 2020

 13. jún 2020 (sobota) Z RODNÉHO HRONCA na „HÁJNY GRÚŇ“
...Pocta Ladislavovi Chudíkovi
Veporské vrchy / stredne náročná / prevýšenie 357 m / 5 – 5,5 hod. Nerealizovaná akcia zo sezóny 2019! Sprievodca trasou M. Kološta

Tak, a teraz sa pozri na svoje členky. Čo na nich vidíš? Žiadne reťaze, okovy? Povedz mi teda, čo ti bráni v tom, aby si šiel, zhodil ťarchu nedávnych pút a vybral sa?  Dokonca do troch krajín a v jeden deň! Vieš, koľkí uverili, že majú nohy slobodné? Na prvej túre 51 ľudí, na druhej 53. V poslednom momente sme sa vyhli pochybnostiam, či sa to nebude brať ako štatistická chyba, keď vo Valaskej narátal vedúci trasy Marian Kološta počet 51. „Záchrana“ prišla v Hronci, kde sa pripojili ešte dvaja.  Darmo je. Program lákavý. Hájny grúň, pohľad na hrebeň okolitých hôr musí každého „dostať“. Nečudo, že sa v človeku vyrastajúcom v tomto kraji votrela príroda pod kožu a zabývala sa hlboko v srdci. Stálo za to, prejsť 14 km najprv tiahlo stúpajúc, v pote prísť na miesto, ktoré očarilo majstra Chudíka, uctiť si jeho pamiatku pri pamätníku, posedieť si na Hájnom grúni, a potom schádzať hlboko do doliny. Plánované brodenie v Kamenistom potoku sme si vychutnávali, svieža voda náhliaca sa do Hrona odplavila  ťažobu nôh. Krčmičky v závere, doma už len zvečnené zábery v aparátoch... Ďakujeme Marianovi za krásnu trasu a obohacujúci program. 

30. máj 2020 (sobota) HUBOVSKÝM OKRUHOM na „KÚTNY VRCH“(733 m) Veľká Fatra / Dolný Liptov / stredne náročná / prevýšenie 523 m / 5,5 – 6 hod. Náučným chodníkom atraktívnou, no menej známou, veľkofatranskou turistickou lokalitou. . Sprievodca trasou: Eva Párničanová

Srdečne Vás pozdravujem pri príležitosti uvoľňovania situácie od našich "nadriadených", ktorí nám umožnili vyraziť do prírody i keď s určitými obmedzeniami /rúška atď/, Otváracia akcia KŽC viedla HUBOVNIANSKYM NCH zo Švošova do Ľubochne. Cestou sme si pozreli krásne pohľady do okolia. Aj napriek nie práve ideálnemu počasiu sa nás zišlo 51 a stihli sme absolvovať krásnu, trochu blatistú, túru s dobrodružným záverom vo Vrútkach. Nám železničiarom nič nové "neschopná mašina", čo spôsobilo, že nám ušiel prípoj. Ešte že sme sa naučili čakať, nepokazme si to. Ďakujeme všetkým za príjemnú spoločnosť, Evke Parničanovej za skvelú sprievodcovskú činnosť a budeme sa tešiť na stretnutie 13. júna!

 

Ahojte priatelia, rok sa hlási skoro jarným počasím, ale aj dákou pliagou, hádam nás to obíde. Začíname Vás pozývať na naše podujatia. Na toto prvé hlavne pre včas prihlásených. Info dostanete od Mariana, ktorý to isto zvládne i pri svojich krokoch po doskách čo znamenajú svet. Treba ísť pozrieť hru Tichá noc, tmavá noc v DJGT Zvolen formou Imerzného divadla.

 

27.2.2020 (štvrtokRadošinci pozývajú: DESATORO / inscenovaná rozhlasová nahrávka, Bratislava Desať prikázaní na slovenský spôsob v scénických poviedkach Stanislava Štepku. Premiéra v RND 10. február 2006 Pôvodná réžia: Ondrej Spišák Prihlásiť sa môžete do 20. januára 2020! Organizačne zabezpečuje: Marian Kološta

 

Pár slov po predstavení. Vďaka, bolo skvele. Stano si to zaslúži! Pred nahrávkou nás osobne pozdravil pred plným hľadiskom, čo viacerých mimoriadne dojalo a samozrejme po skončení sa nám opäť venoval, tak, ako to má vo zvyku. Oslovil som aj Lujzu Schramekovú, ktorá pozvanie rada prijala a príde medzi nás aj nabudúce! Stankovi sme odovzdali portrét, ktorý vytvorila Martina. Nakoľko spomínané predstavenia tvoria triptych, dostane aj nabudúce ďalší portrét, tentoraz od popredného slovenského karikaturistu, kamaráta, Jozefa Giertliho - DANGLÁRA. Inak, bolo nás neúrekom - 46!  A to ešte dvaja pre nemoc odriekli na poslednú chvíľu.
 
 

Ahojte priatelia turistiky a priaznivci našich vložených aktivít. Mrzí nás momentálny vývoj epidémie, ktorá nedoporučuje stretávanie a uzatvára kultúrne ustanovizne. Všetky opatrenia sa robia pre zabezpečenie nášho života, preto sa do odvolania naše podujatia nebudú konať v stanovených termínoch. O uvoľnení situácie a možnosti opäť sa stretnúť na turistických chodníkoch Vás budeme včas informovať. Držte sa a budte zdraví!!!!

Sme za polovicou mája 2020 o situácii počas našej nečinnosti, zavinenej Covidom nás informoval vo svojich Občasníkoch Marian. Teraz sa ako tak začína obnovovať život na Slovensku. Verím, že ani Vy ste neleňošili a občas ste sa vybrali do prírody v doporučených menších skupinkách. Spoločne sa tešíme na otvorenie turistickej sezóny 2020.