Choď na obsah Choď na menu
 


KŽC rok 2022

Podarilo sa nemožné.

Opäť sme sa báli, že nás odradí zmena počasia, ale bol to len hoax. Ráno podľa plánu sme sa stretli na stanici v Radvani. Bolo nás dosť na opakovanú akciu kvôli dažďu. Serpentínami a pekným brezovým hájikom sme sa dostali na hrebeň a ku Vartovke - bystrickej hvezdárni. Chvíľa oddychu dobre padla. Na Kozlinci sa nám vzdialila rýchla rota, ale stretli sme skupinu turistov z Prievidze. Mičinskými lúkami sme sa dostali do Peťovskej doliny a ukončili podla plánu v Kováčovej. Počasie vyšlo.

7. máj 2022 (sobota)
Zvolenská kotlina: Žst. Radvaň – Vartovka – Kozlinec – Mičinské lúky - Vlkanová
Sprievodca trasou: Ing. Peter Szetei
13,7 km – 3:50 hod. – prevýšenie: 369 m, celkové stúpanie 470 m – klesanie 485 m - str. náročná , húpavé stúpanie na Kozlinec

Ahojte,
v príjemnom počasí a krásnom prostredí
sme včera absolovali otváraciu akciu z Devína do Devína cez Wajtov lom, Sandberg a Devínsku Kobylu. Pekná príroda, veľa zaujímavostí, príjemná spoločnosť. Ďakujeme veľmi pekne Angelke za zodpovedné sprievodcovstvo a výber jarnej túry.
Nasýtili sme sa úžasnej májovej zelene, kochali kvitnúcimi kvetmi i výhľadmi za Moravou, Dunaj a z rozhľadne na všetky strany. Konečne nefúkal vietor a bezpečne sme mohli vyjsť až hore. Devínske "kamzíky" boli skoro ráno vypustené, zazreli sme ich hore v skalách, ako usilovne pracovali.

30. apríl 2022 (sobota) - Otvorenie 17. sezóny
Malé Karpaty
Devín – Waitov lom - Sandberg – Lipové - rozhľadňa na Devínskej Kobyle – Devín

Sprievodca trasou: Mgr. Angela Majtáňová
10 km – 5 hod. + pauzy na výhľady – prevýšenie 403 m – celk. stúpanie a klesanie 553 m - nenáročná

Prajeme Vám príjemné a veselé prežitie Veľkonočných sviatkov!

Upozornenie!

Turistická akcia plánovaná na 9. apríla (sobotu) 2022 z Radvane na Kozlinec a do Vlkanovej  sa ruší a prekladá z dôvodu nepriaznivého počasia  a blatistého  terénu na termín:

7. máj (sobota) 2022

Pozvánku na preloženú akciu dostanete opätovne.

Ďakujeme za porozumenie.

                                                                     S pozdravom  Váš KŽC

Rok 2022 je tu!

Ahojte priatelia turistiky a priaznivci nášho Klubu! 

Niektoré výlety sa z dôvodov pandemie /Covid 19/ nepodarilo uskutočniť, ale podarila sa návšteva okolia Kárlštejna, lomu Amerika, Konepruských jaskýň a Prahy. Samozrejme sa podarilo aj viacero výletov po Slovensku kým nám to situácia dovolila. Vďaka všetkým sprievodcom na trasách ktorí sa pripravili dôsledne na túto sprievodcovskú činnosť, Myslím, že sa jej zhostili na výbornú. Rozlúčková akcia Cesty túlavé sa z objektívnych príčin neuskutočnila. Uvidíme ako sa nám bude dariť v roku 2022 hlavne z dôvodu spojov, ktoré sa podarilo rozviazať a niektoré úplne zrušiť. Ako máme rozvíjať turistiku od Brezna vyššie smerom do južnej strany Slovenského raja, keď tam prestali jazdiť vlaky, asi tam nežijú ľudia.  Horám zdar!

Rok 2021 sme ukončili prípravou na rok 2022.  Držme si palce!